• Spain 16 France Israel america
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש נוספות
נמצאו 0 results. להציג תוצאות?
חיפוש מתקדם

₪ 0 עד ₪ 50,000,000

אפשרויות חיפוש נוספות
we found 0 תוצאות
x
x

Your search results

באזור השרון מחשבים מסלול מחדש

פורסם על ידי ranit on מרץ 8, 2017
| 0

45 דקות: זה משך הזמן בנסיעה בין רעננה להרצליה בתחבורה ציבורית, לעומת 15 דקות בין הערים ברכב פרטי ללא פקקים. תושבי השרון שחולמים מזה שנים על שיפור מערך התחבורה בתחומם משתעשעים בפנטזיה על מטרו תת קרקעי, או רכבל אווירי. בפועל נראה שהם יצטרכו להסתפק בשיפורים קונסרבטיבים יותר. מה זה יעשה למחירי הנדל"ן?

רנית נחום-הלוי

החלום ושברו. בחודשיים האחרונים הועלו לחלל האוויר לא מעט רעיונות מהפכנים, סוריאליסטים משהו הנוגעים לנושא התחבורה הציבורית שתחבר את ערי השרון.

עיריית הרצליה הכריזה: העתיד כבר כאן. בהודעה לעיתונות שהוציאה נמסר כי היא פועלת בשיתוף פעולה עם חברת skytran העולמית להקמת רכבל אווירי. הטכנולוגיה, פרי פיצוחה שלא נאס"א, מבוססת על קרונות הנעים במהירות של עד 240 קמ"ש בריחוף מגנטי בעזרתו ניתן יהיה לייצר תנועה לכ-12,000 איש מדי שעה. בעיריית הרצליה החלו במסע שכנוע (לתושבים תחילה) כי הם פורצי דרך בתחום והרימו את הדגל כמי שמובילים את חוד החנית בטכנולוגיה של התחבורה הציבורית.

אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד. פרויקט כזה דורש תקציב רב ואישורים תכנוניים, שמניסיון העבר, רק בהקמת רכבת קלה, ספק אם יגיע לשלב המעשים.

בינתיים, גם במשרד האוצר מרשים לעצמם לפזר אשליות. בזמן שעבודות הרכבת הקלה בתל אביב נמצאות בעיצומן, ועדת ההיגוי של משרד האוצר והתחבורה החליטה לקדם תוכנית שאפתנית לשלושה קווי מטרו ראשונים מתחת לאדמה שיופעלו בין רעננה לרחובות, דרך תל אביב. על רקע התוכנית בחודשים האחרונים פרסמה נת"ע, מכרז הפונה לחברות בינלאומיות גדולות לתכנון אשר עשוי לדבריהם, "לחולל מהפכה תחבורתית בעלת משמעות". על פי התוכנית השאפתנית, קווי המטרו ישרתו ערים רבות, בהן יישובי דרום השרון, רעננה, הרצליה וכפר סבא ויגיעו עד רחובות, ראשל"צ, לוד, רמלה, ראש־העין.

מהפכות תחבורתיות או קפריזה חדשה? רגע לפני שנחזה עצמנו כמדינה אירופאית הנהנית ממארג מערכות תחבורה משולבות הכוללות אוטובוסים, רכבת קלה, מטרו ואולי גם רכבל אווירי – נצטרך להסתפק בשאיפה מתונה יותר. אולי זו שהעלתה לאחרונה עיריית רמת השרון. בשבועות האחרונים פרסמה זו, כי היא פועלת להחלפת תחנות האוטובוס ברחבי העיר לתחנות חדישות שיהיו בעלי נגישות ללוח דיגיטלי בעל מסך מגע אינטראקטיבי מתקדם. הלוח הדייגטלי יעדכן בזמן אמת על תנועת האוטובוסים. לא מהפכה של ממש, אבל מחזיר אותנו אל הקרקע.

בעתיד הקרוב נסתפק בכביש 531, נת"צים ותחנות רכבת

בחודשים האחרונים חנכו משרד התחבורה, חברת נתיבי ישראל ונתיבי איילון את הקטע המחבר בין נתיבי איילון לכביש 4, במסגרת סלילת כביש 531.

כביש 531 באורך של 17 ק"מ נועד לחבר את ערי השרון הרצליה, רעננה, כפר סבא והוד השרון למטרופולין תל אביב וליצור חיבור עם כבישי הארוך של ישראל (כביש החוף – 2, כביש גהה – 4, כביש חוצה ישראל – 6, ונתיבי איילון – 20).

הפרויקט כולל הארכת נתיבי איילון עד שפיים בכביש החוף. לרוחבו של הכביש נסללו בין 3-6 נתיבי נסיעה, 11 מחלפים ועשרות גשרים ומנהרות. המטרה היא, שלצד הכביש תפעל רכבת פרברית חדשה – "מסילת השרון". הרכבת הפרברית תתחבר לרשת מסילות הרכבת הארצית – דרך מסילת החוף (ת"א-חיפה) וערי השרון: הרצליה, כפר סבא כשבעתיד יוקמו תחנות ברעננה בדרום ומערב העיר. כך תתאפשר לתושבי השרון הגעה מהירה לתל אביב, לצפון הארץ ודרומה, באמצעות הרשת התחבורתית.

במקביל,  במסגרת תוכנית "מהיר לעיר", שמקדם משרד התחבורה, ברחובות הראשיים של ערי השרון וגוש דן עתידים להיסלל נתיבים לטובת התחבורה הציבורית (נת"צים). התכנית מיועדת לייצר העדפה לתחבורה ציבורית, תוך יצירת רצף של נתיבים, שיקשרו בין ערי השרון למטרופולין גוש דן והמרכז. הנתיבים החדשים מיועדים להיכנס לשימוש במהלך 2018-2019.

מה כל זה יעשה למחירי הנדל"ן?

נתונים שאסף משרד התחבורה אודות המצב התחבורתי במוקדי התעסוקה ב–2008 הראו כי באזור התעשייה רעננה, למשל, מועסקים יותר מ–15 אלף עובדים, המגיעים ברובם בין השעות 6:00–9:00. מתוכם, 77% נוהגים ברכב פרטי. נכון ל–2014, התוצאה היתה כי כ–8,500 מכוניות צובאות מדי בוקר על הכניסות למתחם.

לא הרחק משם, באזור התעשייה בהרצליה פיתוח, המצב גרוע יותר. כבר ב–2008 הגיעו מדי בוקר לאזור המוגבל לכמה רחובות 11,400 מכוניות פרטיות של עובדים, לעומת 4,500 עובדים בלבד שעשו את הדרך בתחבורה ציבורית ובאמצעים חלופיים. מאז התפתח האזור, נוספו משרדים חדשים, והפקקים בכניסה, רק החריפו.

מבדיקה שנערכה מתברר כי עיקר הפער במחירי הדיור בין אזור השרון הדרומי לערי גוש דן מקורו ביוממות –  כלומר זמן הנסיעה הרב שמבזבזים תושבי השרון מדי יום לאזור גוש דן ובחזרה. על-פי הערכות, תושב רעננה העובד בתל אביב, משקיע מידי יום כשעתיים ברכבו, בנסיעה, בחיפוש אחר חניה ופקקים. השינוי התחבורתי המאסיבי המתוכנן עשוי לקצר את זמן הנסיעה בכ-30-40 אחוזים, מה שיחזק עוד יותר את הביקושים לאזור השרון ויביא לצמצום פערי המחירים בין תל אביב לרעננה והרצליה בשיעור של כ-10-15 אחוזים. אם במערב העיר הרצליה המחירים נעים בין 28-26 אלף שקלים למ"ר, צפויים המחירים לעלות באופן יחסי בשיעור של 12-15%. כך צפוי להתרחש גם ברעננה הממוקמת סמוך לכביש הרוחב 531. בכפר סבא והוד השרון הצפי הוא  שהמגמה תהיה מתונה יותר, והמחירים יעלו בשיעור של 8-12 אחוזים, היות וערים אלו ייהנו מהחיבור ל-531 ו"נתיבי איילון" רק בעוד כשנה. רמת השרון, שממילא נהנית מקרבה יחסית לתל אביב, תישאר פחות או יותר באותה היחס כבעבר.

"כביש 531 הוא משל לכביש 6", מוסיף עו"ד יניב כהן, יועץ משפטי ומנהל חטיבת הפיתוח העסקי בחברת Ewave Nadlan , "במחקרים שבוצעו בשנים האחרונות נמצא כי בישובים הסמוכים למחלפי כביש 6 מחירי הדירות עלו בטווח שבין 2%-25%, תלוי באיכות הישוב וריחוקו מהמחלפים. עוד נמצא, כי ישובים חזקים נהנו מקפיצת מחיר גבוהה יותר מאשר ישובים חלשים. ערי השרון לסוגן, הן ערים חזקות, שבעשור הקרוב הולכות לעבור שינוי תכנוני ודמוגרפי חיובי. לדעתי אין ספק אם כך שפתיחת ציר 531 והשינויים התחבורתיים הנוספים אותם נראה בעתיד יביאו לעליה משמעותית בביקושים לערי השרון ומכאן לקפיצה נוספת במחירי הדיור".

התחנה ברמת השרון עם המסך הדיגיטלי

 

 

 

השאר תגובה

כתובת האי מייל שלך לא תפורסם