• Spain 16 France Israel america
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש נוספות
נמצאו 0 results. להציג תוצאות?
חיפוש מתקדם

₪ 0 עד ₪ 50,000,000

אפשרויות חיפוש נוספות
we found 0 תוצאות
x
x

Your search results

חומת ברלין והשפעתה על מחירי הנדל"ן בעיר

פורסם על ידי niro on מאי 4, 2015
| 0

נפילתה של חומת ברלין הייתה אחת מנקודות המפנה החשובות בהיסטוריה של העיר, בזכותה היא ניצבת היום בפנינו כמטרופולין פורח ומשגשג. אך זה כמובן לא קרה ביום אחד ולממשלת גרמניה לקח שנים ארוכות ומיליארדי אירו של השקעה, עד שהעיר חזרה לימי הזוהר והשגשוג שלה.

בסתיו של 1989 לאחר נפילתה של החומה, גרמניה ותושבי ברלין במיוחד, נכנסו למעין אופוריה כללית: הגבול בין המערב למזרח נמחק ותושבי המערב החלו בהמוניהם לקנות כל מה שבא ליד. הביקושים לנדל"ן עלו, המחירים זינקו בכ- 33% וכולם היו מרוצים, עד שאת מקומה של האופוריה תפסה המציאות. מסתבר שההיבטים המעשיים הכרוכים בשילוב של שתי מדינות וערים כה שונות (קומוניסטית סוציאליסטית ודמוקרטית קפיטליסטית) היו קשים יותר ממה שדמיינה הממשלה. לא רק כלכלת המדינה אלא גם המצב הכלכלי של אזרחי המדינה היה גרוע מהצפוי והרבה יותר נמוך ממדינות שכנות במערב. כמעט ולא היה ארגון או מפעל שלא נסגר עקב אי התאמה למצב החדש. גם ענף התחבורה דרש החלפה יסודית של תשתיות, בדומה לענף החשמל, הגז, התקשורת וכו'. גם בתחום הבינוי והנדל"ן הייתה צריכה הממשלה להתערב מהיסוד. כתוצאה מכך, עד סוף שנת 1994 נסגרו במדינה כ-3,600 עסקים ורמת האבטלה זינקה לרמות שטרם נראו שם, גם בימי המלחמה.
את הפגיעה הקשה ביותר ספגה, כהרגלה, ברלין. כעיר הבירה שנמחקה לאחר מלחמת העולם השנייה ונבזזה על יידי השלטון הקומוניסטי, היא הייתה זקוקה להשקעה מסיבית במיוחד, שמימדיה טרם היו ברורים לממשלה. באותן השנים, מחירי הנדל"ן ירדו בברלין כ- 30%, ההגירה השלילית שברה שיאים והילודה התקרבה לרמות אפסיות והמשקיעים ברחו לערים תעשייתיות ומודרניות יותר כמו ציריך ומינכן. ברלין נותרה עם נכסים ריקים, שטחים תעשייתיים נטושים ודירות במחירי רצפה שאף אחד לא היה מעוניין לקנות. מצב זה נמשך על תחילת שנות ה- 2000 .

ברלין כיום – מרכז תרבות ואומנות עולמי
החל משנות ה- 2000 במטרה לשקם את ברלין ולמשוך אליה אוכלוסיות חדשות, החליטה ממשלת גרמניה על רפורמה מהפכנית, במסגרתה בין היתר היא החליטה להעניק ליזמים ולאנשי עסקים סובסידיות ומענקים לבניית דירות חדשות ומרכזי מסחר, תעסוקה ופנאי. בתוך כמה שנים נבנו בעיר: מרכזי קניות, אזורי תעשייה ומסחר, גורדי שחקים, מוזיאונים, פארקים, אצטדיונים וכו' והעיר הפכה לאחת הערים הפופולאריות והמבוקשות למגורים ולעסקים.  בשנת 2010 ברלין עקפה לראשונה בתולדותיה את מינכן ברשימת הערים האירופיות הטובות ביותר לעסקים, כך עלה מדו"ח של סוכנות מחקר הנדל"ן קושמן אנד ווייקפילד.

בשל העובדה שכ- 60% מתושביה הם חסרי דת, ברלין נחשבת לבירת האתיאיזם באירופה. היא נחשבת גם לבירת האומנות והתרבות, מאחר שאין עוד עיר כזו בעולם עם כמות כה רבה של מוסדות תרבות: 180 מוזיאונים ואוספים, 440 גלריות, שלושה בתי אופרה, 8 תזמורות סימפוניות גדולות, 130 בתי קולנוע, כ-150 תיאטראות ובימות ועוד מתקנים אחרים המציעים כ- 1,500 אירועי תרבות בכל יום ויום. לכל אלה מצטרפים מגדלים ובניינים מפוארים, בתי מלון, עשרות פארקים ירוקים ציבוריים רחבי ידיים, מסעדות יוקרה, בתי קפה ציוריים, פאבים, בארים ומועדונים עם סצנת בילוי לילית מהלוהטת באירופה. לכל אלה מתווספת מערכת תחבורה ציבורית משוכללת, בזכותה אין פינה או רחוב בעיר שלא ניתן להגיע אליהם 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה.

תמונת מצב של הדיור בברלין
נכון להיום, בזכות הרפורמה בענף הנדל"ן, ישנן בברלין 1.8  מיליון דירות מגורים כאשר 340,000 מתוכן הן בבעלותה של המדינה המפקחת על שכר הדירה של הדיירים או לחלופין, משלמת את שכר הדירה של הדיירים החלשים. כתוצאה מכך, נוצרה מציאות בה רק 13% מתושבי העיר הם בעלי דירות והשאר מתגוררים בדירות שכורות, זאת לעומת 30% מתושבי גרמניה שהם בעלי דירות.  מספר כה גבוה של דירות בבעלות המדינה (דירות המוצעות להשכרה) בא לידי ביטוי במספרים גדולים של דיירים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך התופסים אזורים נכבדים בברלין.

בברלין מתגוררים כיום כ- 3.5 מיליון בני אדם, כאשר 13% מהם הם תושבים זרים מ- 185 מדינות בעולם. אך לא מדובר בעיר צפופה – 4,000 תושבים לקמ"ר, בתל אביב לעומת זאת מדובר במספר כפול של 8,000 תושבים לקמ"ר.
מספר התיירים הישראלים בעיר עלה מ־12 אלף בשנת 2002 לכ־50 אלף ב-2010. מספר הישראלים שמתגוררים דרך קבע בברלין נאמד ב־ 15,000.

מי אנחנו?
משרדינו מתמחה בשוק הנדל"ן בברלין תוך ייצוג מגוון משקיעים פרטיים ומוסדיים בשלל אפשרויות ההשקעה בבירת גרמניה המציעה מגוון הזדמנויות לפרופילי משקיעים שונים.  בין לקוחותינו נמצאים משקיעים פרטיים הרוכשים מקבצי דירות להשקעה, או בנינים מניבים ברחבי העיר. התמחותנו בין השאר הנה איתור בנינים מתאימים, בדיקת נאותות לבניינים טכנית ומשפטית, ניהול המו"מ עם בעלי הנכס ולווי תהליך הרכישה בהיבט המשפטי והכלכלי לאורך כל התהליך. בין השאר אנו מטפלים בארגון חבילות המימון הנדרשות לביצוע ההשקעות. תחום התמחות נוסף שלנו הנו ארגון קבוצות רוכשים , המתאגדים לצורך רכישת בניני מגורים ביצוע פרצלציה תוך שיתוף אינטרסים בין משקיעי עוגן ובין חברי הקבוצה לצורך מקסום ההשקעה.
מדוע לקנות נכס בברלין באמצעותנו?
–          אצלנו תוכל למצוא נכסים באיזורים שונים, המתאימים לכל אופי משקיע ולכל תקציב
סוויט הום אינה הבעלים של הנכסים ולעולם אינה מוכרת נכסים אשר בבעלותה, זאת בשונה מנכסים הנקנים דרך חברות שיווק אשר הנן  גם הבעלים של הנכס ולפיכך בעלות עניין פרטי במכירה וברווחים המקסימלים הנגזרים ממנה.
–          אצלנו תקבל את שירותי ניהול הנכס מחברת ניהול מקצועית ומנוסה ביותר
סוויט הום אינה אוחזת בחברת ניהול בבעלותה ובהתאם לכך, גם אינה מפיקה רווחים משניים הנובעים מגביית דמי ניהול הנכס. ניהול הנכסים נעשה על ידי חברות גרמניות מקצועיות , המעניקות מעטפת שירות מלאה עם יתרון לגודל ונסיון רב שנים בשוק הגרמני וזאת בפיקוח מלא שלנו לצורך מיקסום הרווחיות מההשקעה שלך.
–          אנו מציעים לך נכסים אטרקטיביים עם תשואות נאות החל מהיום הראשון
לכן אין לנו צורך בהצעות כמו "תשואה מובטחת לשלוש שנים"!  אגב, האם שאלתם מדוע יש בכלל צורך בהבטחת תשואה?   או.. מה קורה בשנה הרביעית?
–          אצלנו הנכסים נרשמים על שמכם בטאבו עם תום הרכישה
 לכן אינכם קונים מניות בחברה וירטואלית ללא התחייבות למועד רישום בטאבו.
למדריך המלא לחץ כאן

ליעוץ אישי בנושא השקעת נדל"ן בברלין נא לפנות לישראל זאבי.
israel@sweet-home.co.il