• Spain 16 France Israel america
x
x

Your search results

"חלומות צוקי השמורה" על הים ושמורת טבע – כמה זה יעלה לכם?

פורסם על ידי ranit on נובמבר 24, 2016
| 0

 

עסקאות המגה יוקרה שנרשמו בשנים האחרונות על דירות בקרבה לים מעוררות תחושה כי הנוף לחוף הינו מתת ידם של בעלי ההון והאוליגרכים. עם זאת, אם מצפינים מתל אביב לאזור השרון ניתן למצוא לא מעט פרויקטים עם נוף לים במחירים שיכולים להתאים למצמצמי דיור מבתים פרטיים ונחלות, ולמשפרי דיור. פרויקט "חלומות צוקי השמורה" של קבוצת שיכון ובינוי מבטיח:  נוף לים, לשמורת טבע, ואיכות חיים 365 יום בשנה כמו בבית מלון… כתבה מעודדת.

 

רנית נחום-הלוי

 

בדצמבר 2015 רכש טלמון מרקו, מייסד ומנכ"ל חברת וייבר, דירת פנטהאוז בשדרות רוטשילד בתל אביב בכ-87 מיליון שקל.

בקו החוף של תל אביב כבר נרשמו בעבר עסקות שבוצעו על ידי אוליגרכים רוסים בשווי של 110-100 מיליון שקל ובשוק ממתינות היום לפחות שתי דירות במחירים שנעים בין 100-200 מיליון שקל. אחת מהן היא דירת הפנטהאוז במגדל "ארלוזורוב 17" המוצעת על-ידי חברת דן נדל"ן שבשליטת התאגיד התחבורה הציבורית "דן".

בשנים האחרונות מחירי דירות היוקרה עלו משמעותית וחברות הנדל"ן בבירת העסקים לא חוששות להציע מחירים גבוהים. לא במקרה. אם ניקח בחשבון כי אורך כל החופים בישראל משתרע על פני שטח של כ-190 ק"מ, אך רק 50 ק"מ בלבד משמשים את חופי הרחצה ושטחים שניתן לבנות עליהם (כל היתר, מהווים שמורות טבע, או שהם סגורים לטובת נמלים ותשתיות) – קל להבין כיצד הפך חוף הים לזירת נדל"ן מבוקשת.

עם זאת, אם מצפינים מעט מת"א, ניתן למצוא לאורך קן החוף לא מעט פרויקטים המציעים נוף לים במחירים ידידותיים יותר, כאלה שיכולים להתאים גם למשפרי דיור ישראלים. מחירי הדירות בפרויקטים אלה נעים בין 24-60 אלף שקל למ"ר (לעומת  90-110 אלף שקל למ"ר בפרויקטים בתל אביב), והן עדיין מבטיחים מפרט טכני גבוה ועשיר, קרבה ונוף לים.

פרויקט "חלומות צוקי השמורה" שמקימה קבוצת שיכון ובינוי הוא אחד מהם. הפרויקט מוקם בשכונת עיר ימים בנתניה בין הרחובות עוזי חיטמן, אהוד מנור ונתן יונתן בקו ראשון לים. הפרויקט כולל שלושה מגדלי מגורים בני 25 קומות ובהם 287 דירות הנבנות על-פי עקרונות הבניה הירוקה. עד היום נבנו ואוכלסו הדירות בבניין הראשון. הבניין השני מתאכלס בימים אלו, כאשר הדירות נמכרות במחיר ממוצע של כ-25,000 שקל למ"ר. מדובר בפרויקט הנמצא ממש בקו ראשון לים עם נוף לים ונראות לשמורת האירוסים הנפרשת לרגלי הבניינים. בנוסף כולל הפרויקט מפרטי טכני גבוה ובו  פביליון כניסה מפואר הכולל עמדת שומר, בנין ספא הכולל בריכת שחיה מקורה, מועדון דיירים, חדר כושר אזור גינון, בריכות נוי וצמחיה בפיתוח.

לדברי דורית סדן סמנכ"ל השיווק בשיכון ובינוי, "הפרויקט עוצב כקומפלקס סגור בשטח של כ-21 דונם באופן כזה שדיירי המגדלים מרגישים 365 יום בשנה שהם בחופשה. רבים מכנים את הפרויקט ריזורט בגלל המבנה הייחודי שלו הדומה לקומפלקס של בית מלון. איכות החיים מורגשת בכל הפרטים הקטנים, אם בכניסה לבניינים שנעשית דרך פביליון רחב ידיים בעל קירות שקופים לנוף שבחוץ, בריכת שחיה גדולה מקורה, חדר כושר ומלתחות,  מועדון דיירים שמאפשר גם פגישות עסקים, ושטחים נוספים מעוצבים. כמו-כן לכל דירה בפרויקט שתי חניות ומערכת בית חכם המאפשרת שליטה על כמה מעגלי חשמל בבית. כל זה בקו ראשון לים עם גישה ונוף עוצר נשימה לשמורת הטבע".

גולת הכותרת של הפרויקט היא דירת הפנטהאוז בשטח של 223 מ"ר ו-300 מ"ר של מרפסות פרטיות שאחת מהן כוללת בריכת שחיה ופטיו בקו ראשון לים. דירה זו מוצעת תמורת כ-15 מיליון שקלים.

נכון להיום כ-25% מכלל הרוכשים הם תושבי חוץ מאנגליה, ארה"ב ודרום אפריקה. הפרויקט כולל דירות 4-6 חדרים, דירות לופט ופנטהאוזים. דירת חמישה חדרים בקומה ה-19 במגדל מוצעת כיום למכירה תמורת 5.5 מיליון שקל. הדירה בשטח של 141 מ"ר עם מרפסת בשטח של 26 מ"ר. דירת הלופט בבניין, בשטח של 230 מ"ר עם מרפסת בשטח של 43 מ"ר המוצעת למכירה תמורת כ-  8.5  מיליון שקל.

"שכונת עיר ימים ממותגת כשכונה ברמה סוציואקונומית גבוהה מאוד. נכון להיום דירה בשכונה נמכרת במחיר ממוצע של 2.8 מיליון שקל, כאשר חלק גדול מהדירות לא יושבות בקו ראשון לים. המחירים בשכונה שומרים על יציבות ואף רשמו עליה בשנה האחרונה בשיעור של כ-3%.  צריך לזכור שהמשאב קרקע מול הים, הולך ומצטמצם והמחירים עתידים לרשום עליה נוספת. מי שמוכן לצאת מהקופסא ולצאת מתל אביב, יקבל את היתרונות של פרויקט על הים כשמצד אחד שמורת טבע ומצד השני ים", מסכמת סדן.

השאר תגובה

כתובת האי מייל שלך לא תפורסם