• Spain 16 France Israel america
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש נוספות
נמצאו 0 results. להציג תוצאות?
חיפוש מתקדם

₪ 0 עד ₪ 50,000,000

אפשרויות חיפוש נוספות
we found 0 תוצאות
x
x

Your search results

מתחם כי"ח בירושלים: 10 שנים אחרי העסקה התוכנית טרם אושרה

פורסם על ידי ranit on ינואר 29, 2017
| 0

במרס 2008 רכש היזם הפרטי ראובן הוכברג את מתחם ישיבת עץ החיים ברחוב יפו בירושלים תמורת 15 מיליון דולר, 54 מיליון שקל בלבד (לפי ערך הדולר בזמנו). זו נחשבה לאחת מעסקות הנדל"ן המרתקות שנרשמו בירושלים באחרונה.

במהלך 2013 התגלגל המתחם לידיהם של היזמים נחום רוזנברגר, עמיר בירם, לשעבר מנכ"ל בריטיש ישראל ויעקב פשקוס, מי ששימש בעבר סגן ראש העיר ירושלים בתקופתו של אורי לופליאנסקי.

המתחם מכונה מתחם כי"ח – כל ישראל חברים והוא ממוקם בשטח אסטרטגי במרכז העיר, בין רחוב יפו ושוק מחנה יהודה. במתחם ארבעה מבנים היסטוריים: בניין המשטרה הממוקם בצפון מזרח המגרש, מבנה הישיבה עץ החיים (הנכלל ברשימת שימור), גן ילדים הסמוך לו, שהוא הגן העברי השני שהוקם בעיר ושורת חנויות הפונה לשוק מחנה יהודה ונמצאת בצמוד למערב המגרש.

בשנים האחרונות משמש המתחם כחניה לבאי השוק. תוכית המתאר העירונית למתחם כוללת מרכז עסקים ראשי והקמת שני מגדלי מגורים בני 24 קומות ובהם 140 יחידות דיור לצד 44 יחידות דיור להשכרה.

אם עושים חישוב למ"ר, לעסקה הראשונה שעשה הוכברג, מגיעים לפחות מ-1,000 דולר למ"ר, מחיר שנחשב זול לכאורה בתקופה הכי חמה שהיתה אז בירושלים. זה לא במקרה. כבר אז היה ברור כי לרוכש המתחם צפויים להיות לא מעט סיבוכים שיש בהם כדי לייקר את ההליכים.

כעת עוברת התוכנית מסוכה נוספת בשרשרת התכנון. היום צפויה להתכנס ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים, כדי לדיון בהתנגדויות שהגישו תושבי מרכז ירושלים נגד הפרויקט. לטענת המתנגדים, בעיקר בעלי חניונים ברחוב אגריפס, התוכנית תהפוך את מרכז העסקים הראשי של העיר ל"סיוט תחבורתי".

תוכנית הבנייה כוללת שתי חלופות תחבורתיות להקלת התחבורה, הראשונה באמצעות יצירת דרך עקיפה למתחם (דרך מתחם כלל) והחלופה השניה היא באמצעות יצירת רצועת שיקוע במרכז הרחוב. שלוש החברות המפעילות חניון  ברחובות כי"ח ואגריפס מתנגדות לשתי ההצעות, בטענה כי התוכנית תחריף את העומסים הקיימים ממילא בצומת אגריפס-כי"ח. יש לזכור כי כבר כיום מנותבים עשרות קווי אוטובוס לציר אגריפס מה שגורם לפקקי תנועה אינסופיים בציר האסטרטגי, שלא לדבר על זיהום אוויר חמור ומטרדי רעש.

למרות הטענות, יש לציין כי החלופות המוצעות אושרו על-ידי אגף דרכים בעיריית ירושלים, וכן על-ידי יועץ התחבורה של הוועדה המחוזית ומשרד התחבורה. כמו-כן יש לציין כי התוכנית שהוגשה על-ידי בעלי הקרקע תואמת למדיניות שנקבעה בתוכנית המתאר החדשה לירושלים כבר ב-2009, בה האזור סומן כאזור המיועד לבנייה גבוהה ועירוב שימושים.

ברחוב יפו, סמוך לפרויקט המיועד, מתנשא היום פרויקט J TOWER אותו מקימה חברת מנרב. הפרויקט מגיע לגובה של 19 קומות והוא כולל 148 יחידות דיור, בשילוב של מלון בוטיק ומרכז קניות ובילוי. הפרויקט כולל בעיקר דירות קטנות בנות 2 חדרים בשטח של 47 מ"ר, עד דירות בשטח של 120 מ"ר. בשלב שיווק הדירות נמכרו הדירות במחירים שנעו בין 24-38 שקל למ"ר.

ישיבת עץ חיים, קרדיט: אתרי מורשת בניין המשטרה, קרדיט" ד"ר אבישי טייכר פרויקט J TOWER, קרדיט: מנרב מתחם כי"ח, קרדיט: מנרב

השאר תגובה

כתובת האי מייל שלך לא תפורסם