• Spain 16 France Israel america
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש נוספות
נמצאו 0 results. להציג תוצאות?
חיפוש מתקדם

₪ 0 עד ₪ 50,000,000

אפשרויות חיפוש נוספות
we found 0 תוצאות
x
x

Your search results

קבוצת אלמוג מפתחת את מרכז העיר מודיעין: "מקום אידיאלי להשקעה ולמגורים"

פורסם על ידי ranit on ינואר 26, 2017
| 0

כשעיריית מודיעין החליטה לתכנן את מרכז העיר מודיעין-מכבים-רעות, היא בעצם החליטה לשנות את המציאות שאפיינה עד היום את המבנה התכנוני בעיר.

מעיר המורכבת שכונות שכונות, עצמאיות כולן, אך נבדלות זו מזו, קידמה העירייה לראשונה תוכנית לפיתוח מרכז עירוני (מע"ר) שיחבר וינקז את כל השכונות סביב מרכז אחד. מטרת התוכנית היתה לשנות את פני העיר באמצעות הקמת מרכז דומיננטי והפיכתו לאחד היפים בישראל.

אז כיצד הולך להיראות המרכז העירוני החדש של מודיעין?

כמו כל מרכז עירוני שמכבד את עצמו, גם המרכז עירוני העתידי במודיעין-מכבים-רעות עתיד לכלול עירוב שימושים – פיתוח מבני מגורים בני חמש קומות שיכללו 470 דירות, קטנות עד גדולות, כאשר קומות הקרקע ייועדו לשימוש מסחרי, הקמת מסעדות ומקומות בילוי.

זה היה רק עניין של זמן עד שקבוצת  אלמוג, מי שכבר הקימה בעיר שני פרויקטים למגורים, תנצל את ההזדמנות ותיכנס למע"ר החדש. ההזדמנות הזו ניתנה לה כאשר לפני כשנתיים רשות מקרקעי ישראל הוציאה לשיווק מגרשים לבניית פרויקטים למגורים על שדרת החשמונאים. קבוצת אלמוג הייתה בין הזוכות במגרשים וכיום היא מקימה בשדרה את פרויקט "אלמוג בחשמונאים", המשווק בין היתר לקהל תושבי חוץ.   

פרויקט "אלמוג החשמונאים" כולל שני מגדלים בני 13 קומות, כאשר  דירות הפרימיום בפרויקט הינן בנות 6 חדרים בשטח של כ-162 מ"ר בנוי עם מרפסת ענקית בשטח של 36 מ"ר. תמהיל הדירות כולל עוד דירות גן עם גינות בשטחים של 180-780 מ"ר ודירות עם בריכות שחיה פרטיות.

"דירות הפרימיום המשווקת בפרויקט "אלמוג בחשמונאים" תוכננו כדי לתת מענה לביקושים לדירות גדולות אליהן נחשפה החברה בשנתיים האחרונות", מסביר סמנכ"ל השיווק של החברה, רז שרייבר. "קיבלנו הרבה פניות מקהל של משפרי דיור וותיקים בעיר כמו גם תושבי חוץ שחיפשו להחליף בית פרטי שהתיישן בדירה חדשה בפרויקט מודרני. קהל זה מחפש דירות בשטחים גדולים שלמעשה אין להשיג בפרויקטים חדשים בעיר. הפרויקט נותן מענה לביקוש הזה ומייצר דירות שהן מעין 'וילות' במגדל, המתהדרות בנוסף לגודלן, בחומרי גמר מעולים ואלמנטים עיצוביים יוקרתיים".

הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלית טלי בכר. מפרט הדירות כולל בין היתר דלת כניסה דקורטיבית; ריצוף באריחי פורצלן 100*100; פרקט ביחידת הורים; אינטרקום בכניסה עם מסך צבעוני; תריסי גלילה חשמליים; מערכות מיזוג מיני מרכזי; מחסן דירתי צמוד; אסלות תלויות; ברזים מעוצבים; הכנה למערכת קולנוע ביתית; חבילת בית חכם הכוללת 6 מערכות הפעלה ונקודות טלוויזיה וטלפון בכל חדר.

המפרט העשיר הוא ערך מוסף למיקום הפרויקט בכניסה לעיר, על טיילת גבוהה, כך שדיירי הקומות הראשונות נהנים מערך מוסף של נוף לעבר הרי ירושלים ומישור החוף. כמו-כן ממוקם הפרויקט בדרום המרכז העירוני החדש בשדרת החשמונאים ממש. זאת לעומת הפרויקט המתוכנן בצפון העיר לבנייה של כ-700 דירות – הגישה משם למרכז העיר תהיה  סבוכה יותר, היות ובחלק זה של השכונה יחצוץ כביש בן 6 נתיבים.

הבניה במתחם העירוני החדש תצא לפועל לאורך שדרת החשמונאים אשר תפותח ותשודרג לרוחב של 46 מטרים (רחב יותר משדרות רוטשילד בתל אביב). בשדרה  יפותחו עוד שטחי גינון ושבילי אופניים ויותקנו לאורכה  ספסלי ישיבה, אלמנטים הקשורים במים ומתקני משחק.  בקצה התחתון של השדרה תבנה רחבת המרכז העירוני, שתכלול כיכר המשלבת שטחים פתוחים, מבנה מסחרי מקורה, בנייני מגורים נוספים ומבנה קהילתי. במרכז הרחבה יהיה שטח ציבורי פתוח עבור הולכי רגל ויתאפשר חיבור בין השדרה המרכזית לקניון עזריאלי בעיר. בסמוך לדרום השכונה ממוקם מרכז התחבורה הציבורית של העיר, הכולל את תחנת הרכבת מודיעין-מרכז והתחנה המרכזית של מודיעין. בשל כך, הגישה לתחבורה ציבורית מהשכונה והגעה ליעדים בתוך ומחוץ לעיר, צפויה להיות פשוטה ביותר.

"למרבית הערים המשפיעות בעולם כמו ניו יורק, לונדון, פריז, סינגפור וטוקיו יש מרכזי עיר מתפקדים, פעילים ותוססים", מסביר שרייבר, "גם בישראל זה מתקיים בין היתר בירושלים, תל אביב וכפר סבא. במודיעין זה לא היה קיים. בעצם כל הפיתוח שנעשה בשנים האחרונות בעיר היה פיתוח פרברי-פריפריאלי שכלל הקמת שכונות גדולות שבהן מרכזי קניות עם כל השירותים הנילווים כאשר  מתחמי התעסוקה הוקמו בשולי העיר. תופעה זו הביאה לביטול מרכז העיר, מתחם ענק שלא היה מפותח. היום ערים רבות מבינות את החשיבות של מרכזי הערים והחלו להקים ולשדרג אותו מחדש. כך עשתה גבעתיים, כך עושה אור עקיבא וכך גם קורה בנהריה. בסופו של יום מרכז העיר מנקז לתוכו את כל תושבי השכונות למקום אחד ומרכז את כל שרשרת הצריכה והעסקים הנדרשת. גם העיר מודיעין הבינה כי נדרש להקים מרכז עירוני פעיל ותוסס וזה מה שקורה במע"ר החדש".

העובדה כי קבוצת אלמוג היא בין החלוצות במתחם החדש מהווה יתרון לרוכשי הדירות שבוחרים לרכוש היום דירה בפרויקט. החברה החלה לשווק את דירות הפרימיום לפני כחודש במחירים של למעלה מ-3.3 מיליון שקל. כיום נמכרות באזור דירות במחירים שנעים בין 20-27 אלף שקל למ"ר והצפי הוא כי הדירות בשכונה ירשמו עליה משמעותית בשנתיים הקרובות. כך קורה בדירות שנמכרות על הנייר, קל וחומר באזור מרכז עיר חדש המהווה מוקד משיכה לקהלים מגוונים, כאמנים, משקיעים שרואים את פוטנציאל השכירות ותושבי חוץ שמבקשים נגישות וקרבה למרכזי תרבות, בילוי ומסחר.

"קבוצת  אלמוג מאמינה ורואה במודיעין עיר אידיאלית למגורים", ממשיך שרייבר. "מודיעין היא ללא ספק העיר המתוכננת ביותר בארץ, ולכן ממשיכה להיות אבן שואבת לאוכלוסייה איכותית, לצעירים, משפרי דיור ותושבי חוץ המוצאים בה מרכז לחיי קהילה לצד , נגישות למרכז הארץ ולירושלים. בפרויקט החדש אנו מכוונים לקהל יעד המעוניין לשלב מגורים בעיר ירוקה שקטה ופסטורלית, עם איכות החיים הקהילתית שמודיעין מציעה, לצד מגורים בלב החדש והשוקק בפרויקט בסביבה אורבנית ותוססת המשלבת בילוי ופנאי". 


השאר תגובה

כתובת האי מייל שלך לא תפורסם