• Spain 16 France Israel america
חיפוש מתקדם
אפשרויות חיפוש נוספות
נמצאו 0 results. להציג תוצאות?
חיפוש מתקדם

₪ 0 עד ₪ 50,000,000

אפשרויות חיפוש נוספות
we found 0 תוצאות
x
x

Your search results

קיסריה: כבר לא החצר הפרטית של האלפיון העליון

פורסם על ידי ranit on מרץ 30, 2017
| 0

איפה תוכלו למצוא בית עם גינה במרחק הליכה של 10 דקות מהים תמורת 2.4 מיליון שקל? מסתבר שבמקום הכי לא צפוי בישראל: קיסריה!

מה קורה לשוק הנדל"ן בעיר הנמל ההיסטורית? השם "קיסריה" מעורר אסוציאטיבית שם של מקום בלתי מושג. וילות יוקרה, אליטה, אוליגרכים וים. עם זאת הצצה בפורטלים למכירת דירות חושפת מציאות שונה לחלוטין והופכת את החלום לגור בקיסריה, ליעד בר השגה. דירה מרווחת בתל אביב או בית לא משופץ ברחובות, מתחרים היום על מחירי הנכסים בקיסריה.

באתר יד 2 מוצע נכס בן ארבעה חדרים בשטח של כ-100 מ"ר בנוי עם גינה בשטח של 60 מ"ר במחיר של 2.35 מיליון שקל בלבד. הבית משקיף לים, משופץ, וממוקם בתוך קומפלקס הכולל חדר כושר, בריכה וגני משחקים. בשכונה 3 מוצע נכס אחר בשטח של 150 מ"ר בנוי עם 100 מ"ר גינה תמורת 2.75 מיליון שקל בלבד. הנכס שופץ במלואו, מחולק לשתי יחידות וממוקם במרחק הליכה מחוף הקשתות ומרכז קיסריה.

אם תרצו להתפנק בנכס יוקרתי יותר תוכלו לרכוש בית מפואר וייחודי ברחוב הכוכבים שבשכונת הגולף תמורת 6 מיליון שקלים בלבד. הנכס בשטח של כ-300 מ"ר בנוי יושב על מגרש של 600 מ"ר, נבנה לפני ארבע שנים בהשראה אירופאית.

קיסריה ידעה ימים טובים יותר. רבים מדברים היום על ירידה במחירים של נכסי היוקרה בשיעור של למעלה מ-50%. אף כי שמועות אלה אינן מבוססות, מה שבטוח שבשוק יש הצפה של נכסי יד 2 וקושי רב למכור את וילות  היוקרה. רק לשם השוואה, במחצית הראשונה של 2016 נמכרו בקיסריה 17 נכסי יוקרה במחירים של מעל 5 מיליון שקלים. היקף כזה אינו סביר בישוב המוגדר "אקסלוסיבי". 

אז מה מתרחש בישוב היוקרתי?

בעשור האחרון קלטה קיסריה את מיטב השמנה והסלתה של ישראל. האוליגרך ואלרי קוגן רכש שבעה בתי ענק שחוברו יחדיו לכדי אחוזה יוקרתית המוערכת כיום בשווי של מאות מיליוני שקלים. אנשי עסקים מוכרים ומקושרים, בעלי כוח והשפעה מצאו גם הם בישוב את מקום מושבם. כאלו הם עמי לפידות (קבוצת לפידות), שלום זידלר (תה ויסוצקי), איש ההייטק גיורא ירון, אנשי תקשורת, אנשי צבא, וכמובן ראש הממשלה בנימין נתניהו, המחזיק בית בבעלותו בישוב מאז 2002. כל אלה שמרו על הומוגניות במחיר ובהרכב האוכלוסייה והחזיקו באינטרס ברור: לשמור על הפרטיות.

עם זאת החברה לפיתוח קיסריה, מי שמנהלת את הישוב, החזיקה באינטרסים אחרים. אחרי הכל, מדובר ביישוב ייחודי שאינו מנוהל על-ידי רשות מקומית, אלא על-ידי החברה שהינה גוף כלכלי,  נציגת משפחת רוטשילד ומדינת ישראל. עד כה זה יתרונו של היישוב, שלא מנוהל על בסיס פוליטי, אלא מתוך שיקולים כלכליים וענייניים. נכון להיום, שיקולים אלה מתנגשים עם האינטרסים של תושבי קיסריה הוותיקים.

בעשור האחרון החליטה החברה לפיתוח קיסריה לפתח את עיר הנמל ולקדם את קיסריה כישוב קהילתי. בלי האוכלוסייה הצעירה והילדים, כך ראתה החברה הכלכלית בחזונה, הישוב לא יוכל להתפתח.

חזון זה הוא שהניע את החברה להקים שכונה חדשה, הנקראת שכונה 12, המשתרעת על שטח של 465 דונם וכוללת 240 מגרשים לבניה עצמית. השיווק הראשוני ל-100 מגרשים בשטחים של 600-700 מ"ר החל במהלך 2014. אלו נמכרו  בין 1.45-1.85 מיליון שקל וניתן להקים עליהם בתים בהיקף של 360-420 מ"ר בנוי.

בשנתיים האחרונות מקדמת החברה את תכנית המתאר של קיסריה  (שתצא לפועל בעוד כ-30 שנה מהיום). התוכנית כוללת הגדלה של מספר יחידות הדיור בישוב ביותר מ-50%, בנייתן של 2,650 יחידות מלונאיות, 10,000 שטחי מסחר תיירותי ו-3,000 דירות מגורים. גודל האוכלוסיה אליו מכוונת התוכנית הוא כ-9,500 איש, בעוד שכיום מתגוררים בה 5,000 תושבים בלבד. עוד קובעת התוכנית כי הבנייה החדשה ביישוב תיעשה ברמת צפיפות מינימלית של ארבע יחידות לדונם.

בקיסריה, בה חלק גדול מהבתים הפרטיים בנויים על מגרשים בני חצי דונם ומעלה, מדובר ברמת צפיפות חסרת תקדים, כך שהתוכנית מהווה צעד משמעותי נוסף בתהליך המעבר של קיסריה מיישוב יוקרתי ליישוב קהילתי גדול.

התוכנית המקודמת מציפה מאבק פנימי בין עשירי הישוב לחברה המנהלת אותו. בעוד שהראשונים טוענים כי קיסריה בדרך להיהפך לעיר אילת, החברה סוברת כי קיסריה צפויה להזכיר הרבה יותר את הריביירה הצרפתית. כך או כך, יש כבר בתוכניות כדי לדלל את עשירי המקום. אלה מפנים את מקומם לטובת אוכלוסיה הטרוגנית יותר הנקלטת בקיסריה על חשבון מחירי הדירות שבהדרגה יורדים מ"האולימפוס" בהם שרו בשנים האחרונות.

הבית ברח' הכוכבים

השאר תגובה

כתובת האי מייל שלך לא תפורסם